Informacje o gwarancji od A do Z

Gwarancja od A do Z Amazon chroni klientów, którzy kupują przedmioty sprzedawane i dostarczane przez sprzedawców zewnętrznych. Nasza gwarancja obejmuje zarówno dostawę na czas, jak i stan kupionych produktów. Jeśli któryś z tych aspektów transakcji był niezadowalający, możesz zgłosić nam ten problem. Nasz zespół określi, czy przysługuje Ci zwrot pieniędzy.

Aby skorzystać z gwarancji od A do Z, musisz spełnić wszystkie poniższe wymagania:

 1. Skontaktuj się ze sprzedawcą zewnętrznym za pomocą strony Moje konto.
 2. Zaczekaj na odpowiedź trzy dni.
 3. Zgłoś roszczenie z tytułu gwarancji od A do Z w ciągu 90 dni od ostatniej możliwej szacowanej daty dostawy.
 4. Musi zostać spełniony przynajmniej jeden z poniższych warunków:
  • Sprzedawca zewnętrzny nie dostarczył produktu w ciągu trzech dni od najpóźniejszego szacowanego terminu dostawy lub opcja śledzenia przesyłki wyświetla potwierdzenie doręczenia (podczas gdy kupujący w rzeczywistości nie otrzymał produktu), w zależności od tego, który termin upływa szybciej.
  • Kupujący otrzymał produkt, jednak jest on uszkodzony, wadliwy lub niezgodny z opisem sporządzonym przez sprzedawcę, naprawa ani wymiana nie są możliwe, a sprzedawca nie zwrócił kosztu zakupu lub kosztu dostawy w obie strony albo nie zwrócił go w całości. Sprzedawca zobowiązał się wysłać zamiennik lub notę kredytową, jednak nota nie została wystawiona lub była nieprawidłowa albo zamiennik nie został wysłany.
  • W przypadku zwrotów międzynarodowych sprzedawca nie podał adresu zwrotu w Polsce ani nie udostępnił przedpłaconej etykiety zwrotu, bądź też nie zaoferował pełnego zwrotu kosztów bez zwracania przedmiotu.
  • Kupujący poniósł dodatkowe koszty poza ceną zakupu (np. opłaty celne w przypadku przesyłki do UE), a sprzedawca ich nie pokrył.
  • Kupujący zakupił produkt wolny od wad od sprzedawcy komercyjnego i zwrócił ten produkt sprzedawcy zgodnie z zasadami zwrotu, jednak nie otrzymał zwrotu kosztów lub otrzymał zwrot nieprawidłowej kwoty. Kupujący skontaktował się ze sprzedawcą w czasie określonym w zasadach i, o ile było to możliwe, wysłał zwracany produkt również w terminie. Jeśli kupujący początkowo nie dysponował adresem sprzedawcy, powinien odesłać produkt w ciągu 14 dni od jego otrzymania (obowiązuje data stempla pocztowego).

Jeśli masz inny problem z zamówieniem, nie możemy zagwarantować zwrotu pieniędzy, dopóki nie sprawdzimy wszystkich informacji.

Więcej informacji o zgłaszaniu roszczeń z tytułu gwarancji od A do Z firmy Amazon znajdziesz na stronie Wniosek o zwrot pieniędzy z tytułu gwarancji od A do Z.

Uwaga:

 • Roszczenie z tytułu gwarancji od A do Z można zgłosić najpóźniej do 90 dni od ostatniej możliwej szacowanej daty dostawy.
 • Gwarancją od A do Z firmy Amazon nie są objęte produkty cyfrowe, płatności za usługi ani ekwiwalenty środków pieniężnych.
 • Jeśli anulujesz płatność bezpośrednią w banku lub u wystawcy karty kredytowej, nie możesz otrzymać zwrotu pieniędzy z tytułu gwarancji od A do Z.
 • Gwarancja od A do Z dotyczy wyłącznie zamówień złożonych u sprzedawców w serwisie Amazon.pl.

Czy ta informacja była pomocna?

Dziękujemy za opinię.

Wybierz opcję, która najlepiej opisuje te informacje:

Dziękujemy. Nie możemy bezpośrednio odpowiedzieć na Twoją opinię, ale użyjemy tych informacji, aby poprawić naszą pomoc online.