Zwrot prezentu

Za pomocą centrum zwrotów odbiorcy prezentów mogą zwracać przedmioty oznaczone podczas zamawiania jako prezenty. Rodzaj zwrotu pieniędzy oraz otrzymane środki zależą od sposobu, w jaki prezent został kupiony i zwrócony. Odbiorcy prezentów nie mogą korzystać z zamiany ani natychmiastowego zwrotu pieniędzy.

Infographic on how to retrun a gift

Jeśli chcesz zwrócić prezent, przejdź na stronę

Uwaga: Podczas zwrotu prezentów zachowujemy dyskrecję.

Aby zwrócić prezent:

 1. Otwórz centrum zwrotów przy użyciu przeglądarki na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Zaloguj się na konto w serwisie Amazon, jeśli wyświetli się taka prośba. Jeśli nie masz konta, konieczne będzie jego utworzenie.
 2. Wprowadź numer zamówienia zawierającego przedmiot, który chcesz zwrócić.

  Uwaga: 17-cyfrowy numer zamówienia (identyfikator zamówienia) znajdziesz na dokumencie dostawy lub cyfrowym paragonie prezentowym, który wysłaliśmy na Twój adres e-mail. Jeśli nie możesz znaleźć tych dokumentów, skontaktuj się z nami. Do zlokalizowania zamówienia będziemy potrzebować informacji takich jak numer śledzenia przesyłki, imię i nazwisko oraz adres e-mail nadawcy oraz informacje dotyczące przedmiotu, który chcesz zwrócić.

 3. Wybierz Kontynuuj.
 4. Wybierz przedmioty, które chcesz zwrócić, podaj liczbę zwracanych sztuk, a następnie z menu rozwijanego wybierz powód zwrotu. W przypadku przedmiotów sprzedawanych przez sprzedawcę zewnętrznego pojawi się komunikat Prześlij żądanie zwrotu. Niektórzy sprzedawcy Amazon weryfikują zlecenia zwrotu przed ich autoryzacją.
 5. Wybierz preferowaną metodę wysyłki zwrotnej oraz sposób uzyskania etykiety zwrotu. Do każdego zwrotu potrzebna jest osobna etykieta. Aby otrzymać odpowiedni zwrot pieniędzy, nie umieszczaj przedmiotów z różnych zamówień ani dostaw w tej samej paczce.
 6. Wydrukuj etykietę i autoryzację zwrotu. W przypadku niektórych zwrotów drukowanie etykiety lub autoryzacji nie jest wymagane. Jeśli podczas przygotowywania zwrotu nie masz dostępu do drukarki, możesz wydrukować dokumenty później (link do etykiety prześlemy Ci w wiadomości e-mail) lub skorzystać z pomocy innej osoby, która może wydrukować Twoją etykietę.
 7. Włóż autoryzację zwrotu do paczki, a etykietę przymocuj na paczce.

Uwaga:

 • Jeśli jesteś odbiorcą prezentu, po otrzymaniu zwróconych przedmiotów serwis Amazon zwróci Ci pieniądze w formie karty podarunkowej Amazon.pl. Kartę podarunkową dodamy do konta Amazon użytego do wygenerowania zwrotu. Jeśli jesteś nadawcą prezentu, zwrot pieniędzy otrzymasz za pomocą metody płatności wybranej w czasie składania zamówienia. Wszystkie zwroty pieniędzy podlegają naszym zasadom dotyczącym zwrotów dostępnym na stronie Zwroty pieniędzy.
 • Zgodnie z naszymi zasadami dotyczącymi zwrotów zwrócony przedmiot musi być w takim samym stanie, w jakim go otrzymasz, i musi zawierać wszystkie akcesoria.
 • Po zrealizowaniu zwrotu przez odpowiedni dział nie możemy odesłać z powrotem zwróconego przedmiotu.
 • Zanim zwrócisz przedmioty, w których zapisano dane osobowe, takie jak laptopy, aparaty fotograficzne lub inne urządzenia elektroniczne, musisz usunąć z nich wszystkie te informacje.
 • Jeśli korzystasz z przedpłaconej etykiety zwrotu, pamiętaj, że każdy zwrot wymaga osobnej etykiety.

Czy ta informacja była pomocna?

Dziękujemy za opinię.

Wybierz opcję, która najlepiej opisuje te informacje:

Dziękujemy. Nie możemy bezpośrednio odpowiedzieć na Twoją opinię, ale użyjemy tych informacji, aby poprawić naszą pomoc online.