Ograniczenia i niedozwolone działania związane z kartami podarunkowymi Amazon.pl

Chcemy poinformować o pewnych ograniczeniach dotyczących korzystania z kart podarunkowych Amazon.pl. Jeśli wykonasz dowolną z wymienionych niżej czynności, serwis Amazon.pl może uniemożliwić Ci zrealizowanie karty podarunkowej bez zwrotu pieniędzy lub podjąć dalsze działania na Twoim koncie. Nie wolno:

  • Sprzedawać karty podarunkowej ani wymieniać jej na gotówkę lub inny przedpłacony instrument płatniczy.
  • Dawać ani otrzymywać karty podarunkowej w ramach zapłaty za towary lub usługi poza serwisem Amazon. Uwaga: osoby prywatne lub firmy niezwiązane z serwisem Amazon.pl, które przyjmują karty podarunkowe Amazon lub innych firm jako metodę płatności za towary lub usługi, mogą dokonywać oszustwa. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie o najczęstszych oszustwach związanych z kartami podarunkowymi.
  • Kupować karty podarunkowej od nieautoryzowanego sprzedawcy zewnętrznego, ponieważ nie możemy zagwarantować jego uczciwości.
  • Używać karty podarunkowej jako metody płatności za zamówienie złożone w celach handlowych (np. w celu uzupełnienia zapasów). Oznacza to, że nie możesz używać kart podarunkowych Amazon.pl do prowadzenia sprzedaży ani finansowania zakupów dokonywanych w celu odsprzedaży albo eksportu towarów lub usług.
  • Przenosić karty podarunkowej na inne konto po wykorzystaniu kodu realizacji.
  • Realizować karty podarunkowej na swoim koncie, jeśli nie jesteś jej zamierzonym odbiorcą. Zamierzony odbiorca to na przykład osoba, która otrzymała kartę podarunkową w prezencie. Nie jest nim osoba, która oszustwem nakłoniła kupującego, aby przekazał lub sprzedał jej kartę podarunkową (nawet jeśli kupujący zrobił to dobrowolnie).
  • Używać karty podarunkowej w jakimkolwiek nielegalnym lub nieautoryzowanym celu.

Powyższa lista w zamierzeniu nie jest wyczerpującym wykazem wszystkich niedozwolonych działań. Zabronione jest podejmowanie jakiegokolwiek działania, które według własnego uznania firmy Amazon jest szkodliwe dla jej klientów, reputacji, wartości firmy lub działalności gospodarczej albo ją zakłóca. Wykonywanie niedozwolonych czynności lub korzystanie z karty podarunkowej Amazon.pl z naruszeniem Warunków dotyczących kart podarunkowych może skutkować podjęciem przez nas działań, w tym między innymi uniemożliwieniem realizowania lub wykorzystywania kart podarunkowych, cofnięciem salda karty podarunkowej lub zamknięciem konta zgodnie z naszymi Warunkami dotyczącymi kart podarunkowych.

Zapoznaj się z Warunkami dotyczącymi kart podarunkowych, w których znajdziesz pełną listę zasad i ograniczeń.

Czy ta informacja była pomocna?

Dziękujemy za opinię.

Wybierz opcję, która najlepiej opisuje te informacje:

Dziękujemy. Nie możemy bezpośrednio odpowiedzieć na Twoją opinię, ale użyjemy tych informacji, aby poprawić naszą pomoc online.