Informacje o podatku VAT od sprzedaży przez Amazon

Podatek VAT jest naliczany od sprzedaży przez Amazon w Unii Europejskiej (UE).

Zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w UE Amazon jest zobowiązany do doliczenia podatku VAT do wszystkich zamówień dostarczanych w krajach członkowskich UE. Podatek VAT jest naliczany zgodnie z ustawodawstwem lokalnym w każdym państwie członkowskim.

Sugerowane ceny detaliczne lub ceny wyświetlane w przypadku towarów sprzedawanych przez Amazon zawierają polski podatek VAT. Jednak cena końcowa może być inna w zależności od bieżącej stawki VAT mającej zastosowanie do zamówienia. W przypadku zamówień do innych krajów UE kwota polskiego podatku VAT zostanie odjęta i zastąpiona stawką VAT obowiązującą w kraju docelowym. Cena końcowa przy kasie będzie odzwierciedlać poprawną stawkę VAT dla kraju docelowego zamówienia.

Jeśli chcesz użyć numeru rejestracyjnego VAT podczas zakupów w serwisie Amazon, przeczytaj artykuł Informacje o zakupach dla klientów zarejestrowanych jako podatnicy VAT na terenie UE.

Czy ta informacja była pomocna?

Dziękujemy za opinię.

Wybierz opcję, która najlepiej opisuje te informacje:

Dziękujemy. Nie możemy bezpośrednio odpowiedzieć na Twoją opinię, ale użyjemy tych informacji, aby poprawić naszą pomoc online.