Prosta konfiguracja Wi-Fi: Często zadawane pytania (FAQ)

1. Czym jest prosta konfiguracja Wi-Fi?

Prosta konfiguracja Amazon Wi-Fi jest częścią programu Amazon Frustration-Free Setup i umożliwia klientom podłączanie obsługiwanych urządzeń inteligentnych, takich jak Echo Plus, Echo Dot i Echo Show drugiej generacji i nowsze, niektóre odtwarzacze mediów strumieniowych Fire TV, a także nowe urządzenia jak Amazon Smart Plug, do ich sieci Wi-Fi w kilku prostych krokach. Prosta konfiguracja Wi-Fi to kolejny sposób, w jaki Alexa się uczy.

2. Jak działa prosta konfiguracja Wi-Fi?

Aby nowe urządzenie mogło korzystać z prostej konfiguracji Wi-Fi i automatycznie łączyć się z domową siecią Wi-Fi, potrzebujesz trzech rzeczy: 1) nowego urządzenia obsługującego prostą konfigurację Wi-Fi (Echo Plus drugiej lub nowszej generacji, Echo Show, Echo Dot trzeciej generacji, Amazon Smart Plug, Fire TV Stick 4K, Fire TV Stick (2. generacji) lub Fire TV Stick - Basic Edition), 2) urządzenia, które jest już podłączone do domowej sieci Wi-Fi (druga generacja lub nowsza Echo, Echo Plus, Echo Dot lub Echo Show, Fire TV Stick 4K, Fire TV Stick (2. generacja), Fire TV Stick - Basic Edition lub Fire TV (3. generacja)) oraz 3) hasło Wi-Fi zapisane w Amazon. Jeśli masz wszystkie te rzeczy i kupiłeś urządzenie w Amazon.pl, nowe urządzenie spróbuje automatycznie połączyć się z Twoją siecią Wi-Fi za pomocą prostej konfiguracji Wi-Fi. Jeśli kupiłeś urządzenie w trybie offline lub urządzenie nie połączyło się automatycznie z siecią Wi-Fi, zawsze możesz otworzyć aplikację Alexa i postępować zgodnie z nowymi prostymi instrukcjami konfiguracji Wi-Fi, aby ukończyć konfigurację, wykonując mniejszą liczbę kroków niż wcześniej.

3. Czy prosta konfiguracja Wi-Fi działa z wszystkimi urządzeniami Echo?

Nie. Echo Dot (1. generacja) i Amazon Echo (1. generacja) nie obsługują prostej konfiguracji Wi-Fi.

4. Czy prosta konfiguracja Wi-Fi działa ze wszystkimi odtwarzaczami mediów strumieniowych Fire TV?

Nie. Fire TV (1. i 2. generacja) i Fire TV Stick (1. generacja) nie obsługują prostej konfiguracji Wi-Fi.

5. Skąd urządzenia będą wiedzieć, która sieć Wi-Fi jest moją siecią?

Jeśli podłączyłeś już urządzenie Amazon, takie jak Fire TV, tablet Fire, Kindle lub Echo i wybrałeś zapisanie hasła Wi-Fi w Amazon, prosta konfiguracja Wi-Fi rozpozna konto powiązane z poprzednim urządzeniem i automatycznie połączy nowe urządzenie obsługujące prostą konfigurację Wi-Fi przy użyciu tego samego hasła, które zostało zapisane w Amazon. Aby dowiedzieć się więcej o zapisywaniu haseł Wi-Fi w Amazon, kliknij tutaj.

6. Czy muszę kupować wszystkie urządzenia w Amazon.pl, aby zadziałała prosta konfiguracja Wi-Fi?

Nie, gdy kupujesz urządzenia z prostą konfiguracją Wi-Fi od Amazon.pl przy użyciu konta Amazon, urządzenie jest automatycznie przypisywane do Twojego konta. To powiązanie umożliwia urządzeniu automatyczne uzyskiwanie dostępu do prostej konfiguracji Wi-Fi, aby spróbować połączyć się z domową siecią Wi-Fi. Jeśli kupisz urządzenie obsługujące prostą konfigurację Wi-Fi od sprzedawcy offline, proces jest nadal prosty, ponieważ wystarczy otworzyć aplikację Alexa, kliknąć dodaj urządzenie i postępować zgodnie z prostymi instrukcjami konfiguracji Wi-Fi, aby ukończyć Konfigurację Wi-Fi.

7. Czy prosta konfiguracja Wi-Fi jest bezpieczna?

Tak. Prosta konfiguracja Wi-Fi jest zgodna z najlepszymi praktykami branżowymi w zakresie bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia są uwierzytelniane przed wysłaniem jakichkolwiek danych, a dane są wysyłane tylko w postaci zaszyfrowanej. Prosta konfiguracja Wi-Fi użyje tylko haseł zapisanych w Amazon do podłączenia kompatybilnych urządzeń obsługujących prostą konfigurację Wi-Fi, które zostały zakupione na Amazon.pl lub zeskanowane za pomocą kodu kreskowego 2D. Amazon przetwarza wszelkie otrzymywane informacje, w tym hasła Wi-Fi, zgodnie z Polityką Prywatności Amazon.

8. Jak mogę zapisać moje dane uwierzytelniające w Amazon?

Podczas konfiguracji dowolnego urządzenia Amazon możesz zapisać swoje dane uwierzytelniające Wi-Fi w Amazon. Jeśli chcesz zapisać nowe dane uwierzytelniające, możesz po prostu przeprowadzić konfigurację Wi-Fi na dowolnym urządzeniu Amazon i ponownie zapisać swoje dane uwierzytelniające.

9. Czy mogę zrezygnować z prostej konfiguracji Wi-Fi?

Tak. Wyłączenie prostej konfiguracji Wi-Fi możliwe jest za pośrednictwem strony Zarządzaj Treściami i Urządzeniami na koncie Amazon. Spowoduje to, że wszystkie urządzenia obsługujące prostą konfigurację Wi-Fi nie będą miały dostępu do prostej konfiguracji Wi-Fi. Po wyłączeniu prostej konfiguracji Wi-Fi konieczne będzie ręczne skonfigurowanie wszystkich nowych zakupionych urządzeń i żadne urządzenie nie będzie miało dostępu do prostej konfiguracji Wi-Fi na koncie Amazon.